header
MŁODZI DLA MŁODYCH PDF Drukuj Email

alt

 

Wąbrzeska biblioteka zorganizowała spotkanie dla młodzieży i pedagogów szkolnych, które odbyło się 25.05.2012 r. w WDK, w ramach projektu
„Młodzi dla młodych” .

 

Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie - Międzynarodowe Centrum Zarządzania Informacją w Toruniu. Jego koordynatorem jest p. Anna Cyrklaff, a gościem specjalnym spotkania był Zdzisław Betlejewski pracownik uliczny ds. uzależnień-„ streetworker”, który prowadzi profilaktykę uzależnień dla osób stykających się z zagrożeniem spowodowanym nadużywaniem alkoholu oraz narkotyków.

alt alt

W spotkaniu wzięło udział 50 osób z wąbrzeskich szkół, klas III gimnazjum oraz II liceum. Młodzież obejrzała film o trudnej młodzieży i miała okazję wysłuchać opowieści o walce z uzależnieniami Zdzisława, które chwilami wręcz przerażały, ale o to przecież chodziło. Pan Zdzisław przestrzegał zebranych przed „wejściem”w świat narkotyków, oraz podkreślał negatywne działanie niszczących organizm wszelkich używek (papieros, alkohol, narkotyk). Jako były „uzależniony”, zapewne bardziej był przekonujący dla młodzieży.

Marzena Seroka

 

 

Poprawiony: wtorek, 29 maja 2012 17:02